۳۴۲۴۸۰۰۰ - ۰۴۱

مهندسی کاربردی

عمده فعالیت امور مهندسی کاربردی، توسعه کاربرد موتورهای تولیدی شرکت می باشد. این امور با الهام از بخش های مختلف جامعه (صنعت، کشاورزی، عمران و ...)  اقدام به توسعه کاربری موتورهای تولیدی شرکت می نماید. پس از تولید موتور بر اساس استانداردهای لازم و تایید گشتاور، توان و آلایندگی های مربوطه توسط امور تحقیق و توسعه و تکمیل منحنی پرفورمانس موتور، قطعات جانبی و قابل انتخاب توسط مشتری با در نظر گرفتن ملزومات فنی و کاربرد موتور در محصول مربوطه، در امور مهندسی کاربردی طراحی می شوند. به جز اجزای داخلی موتور از قبیل پیستون، شاتون، بدنه سیلندر، سیستم سوخت رسانی فشار بالا و ... که در پرفورمانس موتور تاثیر مستقیم دارند، سایر قطعات از قبیل فیلترهای سوخت و هوا، سیستم سوخت رسانی فشار پایین، سیستم خنک کاری موتور (رادیاتور- پروانه – واتر پمپ و قطعات وابسته)، سیستم تنفس و اگزوز موتور، کوپلینگ ها و قطعات وابسته (فلایویل و محفظه)، کارتر و ... در امور مهندسی کاربردی طراحی می شوند.
بعد از انتخاب موتور با توجه به نیازهای مشتری (توان موتور و فضای در دسترس جهت جانمایی موتور)، عملیات ارزیابی و تایید نصب موتور بر روی محصول مشتری با در نظر گرفتن شرایط کاری از قبیل دمای محیط، رطوبت ، ارتفاع از سطح دریا و اقلیم مربوطه انجام می شود. در مواردی که نیاز به راهنمایی­های خاص برای تایید نصب و بهبود وضعیت کاری موتور باشد این اقدام از طرف امور مهندسی کاربردی صورت خواهد گرفت که این امر رضایت مشتری و افزایش کارایی و طول عمر موتور را به دنبال خواهد داشت.
در زمینه کاربردهای صنعتی و خودرویی موتورهای تولیدی شرکت، این امور با بهره گیری از دانش فنی و امکانات سخت افزاری تمامی مراحل مربوط به تطبیق، انتخاب و جانمایی موتور را از شبیه سازی و محاسبات اولیه تا نمونه سازی محصول پوشش داده و سبب تسهیل و تسریع در پیشبرد اهداف مشتری می گردد.
دریافت درخواست مشتریان به طور مستقیم و یا از طریق امور فروش و راهنمایی آنها در انتخاب بهینه و رفع مشکل موتورها و انجام تحقیقات متناسب با نیاز مشتری، معرفی محصولات و قابلیت های شرکت به مشتریان در کنار امور بازاریابی و فروش، ارائه راهکارها و توصیه های فنی در قالب کاتالوگ ها، بولتن های فنی، دفترچه های راهنمای قطعات و تعمیرات برای نمایندگی ها و مشتریان از دیگر فعالیت های امور مهندسی کاربردی می باشند.
طراحی و ساخت تجهیزات تست برای کنترل کیفیت محصولات تولیدی و استخراج مشخصات قطعات موجود در ساختار موتور، تحقیقات و پیاده سازی کاربردهای جدید در زمینه تولید برق و نیروی محرکه در زمینه هایی چون مولدهای برق ، سیستم پمپاژ آب، سیستم های آتش نشانی، تجهیزات جوشکاری، نیروگاههای حرارتی، تجهیزات حمل و نقل ریلی و ... از دیگر وظایف امور مهندسی کاربردی می باشد.
از نمونه دستگاههای تست می توان به Load Bank که به منظور تست موتور و موتور-ژنراتور کامل، دستگاه تست پروانه که به منظور بررسی انواع پروانه ها از نظر دبی، توان مصرفی و نویز ایجاد شده طراحی و ساخته شده است، اشاره کرد.
شماره بولتن عنوان بولتن نوع و كاربرد موتور دانلود
101 راهنماي استفاده و نگهداري از توربوشارژر 4.40 Phaser 135Ti خودرويي

102 كاربرد موتور 4.248 در تراكتورهاي چرخ زنجيري T70-CM 4.248  كشاورزي

103 Introducing Polycarbonate material for fuel filter bowl General
104 راهنماي استفاده و نگهداري از توربوشارژر T4.248 و MT4.244 كشاورزي